Ana Sayfa / GPS / Wikiloc Mobil GPS Uygulaması ve Kullanım Kılavuzu

Wikiloc Mobil GPS Uygulaması ve Kullanım Kılavuzu

wikiloc
Wikiloc, 2006 yılında hizmete açılan İspanyol menşeili GPS verilerinin paylaşıldığı, GPS ve cep telefonu kullanımının artması ile rota gereksinimi duyan çok sayıda doğa sporuna (yürüyüş, bisiklet, motor sporları vb.) ait rotaların bulunabildiği kollektif bir paylaşım platformudur.
wikiloc
Çok sayıda uygulamada olduğu gibi Wikiloc’u da cep telefonunda kullanabilmek için belli bir ücret karşılığında abone olmak gerekiyor.
Benzer çok sayıda program olmasına rağmen, rotalara erişim kolaylığı ve yaygın olması bakımından GPS cihazına belli bir ücret ödemek istemiyorsanız yürüyüş sırasında kendinizi güvende hissetmeniz bakımından akıllı telefonunuza programı indirip abone olabilirsiniz.
(Haziran 2017 itibariyle ücretlendirme 3 aylık 10₺, 1 yıllık 17₺)
wikiloc map

Alternatif programlar da bir şekilde sizden ücret talep ediyor.
Offline haritaları çok yetersiz olabiliyor.
Android ve iOS kullanıcıları kaçak (hacklenmiş/cracklenmiş) olarak da edinebiliyor.
O işlere bulaşmanızı tavsiye etmiyorum.

Unutmayın; cep telefonlarında program ve GPS sürekli açık kalırsa uzun soluklu yürüyüşlerde pil ve aşırı ısınma sorunu yaşayabilirsiniz.
Cep telefonlarınızı yürüyüşte uyarı yapılan veya işaret olmayan kısımlarda kullanmaya gayret edin.Not: Bu arada, ücretsiz nasıl açabilirim diyenler illa ki olacaktır eğer becerebilirseniz bu da mümkün.
Cep telefonunun Internet Explorer veya Chrome sayfalarından, Wikiloc‘a girip ihtiyacınız olan rotanın GPX dosyasını cep telefonuna indirdikten sonra indirdiğiniz dosyayı telefonunuzda bulup Wikiloc cep uygulaması ile “çalıştır” dediğinizde dosya cep uygulaması üzerinde açılacaktır.
Offline harita yüklemeyi ihmal etmeyin ama.
Bunu da dosyanın son kısmında anlatılmış.
PDF dosyasını görüntüleyip, indirmek için buraya tıklayınız.

Facebook Yorumları

yorumlar

Hakkında Özcan Doğruer

Özcan Doğruer
28 Ocak 1993 doğumlu, Atatürkçü, Fenerbahçe taraftarı, kız babası.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir